Robotická sezona již začala

V prosinci odstartovala letošní robotická sezona soutěží Robotrip v Olomouci. V první soutěži si nováčci vyzkoušeli, jak to na soutěžích chodí, okoukli roboty soupeřů a načerpali nové dovednosti a znalosti. Objevil se ale i první úspěch – 3. místo ve „Sledovači čáry“ v kategorii Lego, které získal Ondřej Štěpanec. Ostatní zúročili svoje nové znalosti na soutěži Robogames ve Zlíně. Našim dvěma soutěžícím dvojicím se dařilo.  

Lukáš Strak a Tobiáš Daněk zabodovali ve „Sledovači čáry“ v kategorii Lego na skvělém 3.místě. Ondřej Štěpanec a Matyáš Seidl testovali svého vlastního robota. Zátěžovou zkouška na soutěži přežila nejen konstrukce vytištěná na školní 3D tiskárně i poskládaní čidel spolu s Arduinem. I oni ve své kategorii „Sledovač čáry“ – procesor skončili na 3. místě.  

Oběma týmům blahopřejeme a přejeme mnoho úspěchů v ladění formy na následující soutěž Robotiáda v Brně. 

ZŠ Uničov, U Stadionu 849

U Stadionu 849

783 91 Uničov 

 

Telefon: 585 054 160

Email: skola@zsustadionu.cz

Datová schránka: 72wbuy7

Školní družina ZŠ Uničov, U Stadionu 849

Telefon: 702 538 707

 

Školní jídelna

Telefon: 585 054 520

Email: jidelnastadion@centrum.cz

Search