Prvních 68 společných dní ŠDL aneb co družina Lvíčat poznala o sobě, ostatních a o světě

Rok se blíží ke konci a to je vždy ideální čas, ohlédnout se zpět. Možná se ptáte, co se dá za 68 dní naučit, poznat a zažít. Věřte, že opravdu hodně! S Lvíčaty se o to s vámi podělíme…

Tolerance a důraz na individuální zájmy a zapojení. Široké spektrum aktivit ve škole i mimo školu podnítí a osloví každé dítě v něčem jiném. Dítě si z různorodého a cíleně směřovaného programu vybere a účastní se toho, co je pro jeho rozvoj a zájmy, jak se říká, to “pravé ořechové”.

Učíme se spolupracovat, vystupovat před skupinou, být důslední, mít vlastní názor, hledat řešení problémů, domlouvat se na kompromisu a prohlubujeme vzájemnou důvěru.

Během pravidelně tráveného času v přírodě na Šibeníku a v parku jsme se dotýkali nejen rukama a nohama naší přírody. Uvědomili jsme si důležitost a krásu pobytu venku na čerstvém vzduchu, a to v jakémkoli ročním období. Společně jsme vyrazili za kulturou do Moravského divadla v Olomouci a ochutnali punč na vánočních trzích.

Letošní rok 2022 máme úspěšně za sebou a těšíme se na společný Lvíčatový rok 2023

…protože rozvíjet se a pracovat na sobě ve volném čase (v družině) může být i zábava! Není totiž učení jako učení, není družina jako družina a nejsou hodnoty jako hodnoty.

Aneb co je důležité, je očím neviditelné” (Malý princ)

Rostislav Drábek, vychovatel Lvíčat